Ozmoz Cihazları

Ters Ozmoz Cihazları

Sanayide kullanılan saf suyu üretimini gerçekleştiren cihazdır. Ters ozmoz (reverse ozmoz) sudaki iyonların ve benzeri maddelerin membran filtre aracılıgıyla uzaklaştırma işlemi ozmoz cihazları ayrıca saf su cihazı olarakta bilinir. membran teknolojisi suyu ikiye ayırarak yabancı maddelerin uzaklaştırma işlemidir.

Ozmos sistemleri günümüzde saf suya ulaşımın en kolay ve en güvenilir yolu olmaktadır. Bu cihazlar ile normal su arıtıldığında 0 mineralli saf su meydana gelmektedir.. Saf Su arıtma teknolojisinde adeta bir devrim niteliğinde olan bu sistem sayesinde suyunuz sanayide saf su kullanımına ihtiyacı olan ekipmanlarınızın kullanımı için daha güvenli hale gelmektedir.

Sizlere bu sisteme ilişkin daha detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Ters Ozmoz Cihazları Nedir?

Ters Ozmos Cihazları saf su arıtma sistemlerinde kullanılan bir çeşit filtreleme işlemi olmaktadır. membran teknolojisi suyu ikiye ayırarak yabancı maddelerin uzaklaştırma işlemidir. Bu sistemler suyun içinde yer alan kimyasalları, mineralleri ve çeşitli kalıntıları temizlemektedir. Ters ozmoz sistemleri de bu amaçla kullanılan en etkili ayırma sistemi olmaktadır. Bu yöntemin en önemli farkı su içinde arıtma işlemi yapılırken dışarıdan herhangi bir kimyasal karışım olmamasıdır. Su içinde arıtma işlemi tamamen fiziksel bir müdahale yapılmaktadır.

Bu yöntemin bu kadar tercih edilmesindeki en önemli amaç maksimum verim elde ediliyor olmasıdır. Bu sistem sayesinde ayrılan saf su özellikle gıda ve ilaç sektöründe kullanılmaktadır.

Ters Ozmoz Cihazları Nasıl Çalışır?

Ters ozmoz sistemler (RO) tuzdan arındırmanın en önemli unsurudur. Tuz iyonlarını reddeden özel olarak tasarlanmış yarı geçirgen zarlardan suyu sürmek için yüksek basınç kullanılır. Tuzlu sudan daha fazla tatlı su sıkarak, giriş tuzluluğuna göre daha yüksek tuzlu su konsantrasyonu ile geri kazanım artar. Ozmotik basınç da tuzlu su konsantrasyonu ile artar, bu da daha yüksek sürüş basınçları gerektirir ve daha geniş membran alanı gerektiren tatlı su geçirgen akışını azaltır.

Ters Ozmoz Cihazları günümüzde kullanılan en etkili saf su arıtma yöntemi olmaktadır. Doğa Saf Su firması olarak Ters Ozmoz cihazları imalat ve bakım onarım hizmeti vermekteyiz. Bu sisteme sahip olmak için bizler ile iletişime geçebilir ve kolaylıkla kaliteli ve son teknoloji cihazlarınızı temin edebilirsiniz.

Ters Ozmoz cihazı satın almak veya daha detaylı bilgi almak için firmamızı ziyaret edebilir, dilerseniz 0537 390 00 09 numaradan bizlere ulaşabilirsiniz

WhatsApp
Yardıma İhtiyacınız Varmı ?
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Call Now Button