Deiyonize & Demineralize Saf Su

Saf Su & Deiyonize & Demineralize Saf Su

Saf su hepimizin gündelik yaşamında tükettiği sulardan oldukça farklıdır.  Demineralize Saf Su diye de adlandırılır. Daha çok endüstriyel alanlarda ve bazı sektörlerde kullanılan bu sular özel olarak üretilir ve kullanılır. Saf su üretimi büyük incelik gerektiren ve son teknoloji sistemler ile mümkün olan bir işlemdir. Deiyonize Saf su olarak da ifade edilen bu saf su hakkında sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz. Ayrıca bu suyun nasıl üretilebildiği ve hangi alanlarda kullanıldığı hakkında da yine sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Saf Su Nedir?

Sudaki kalsiyum bikarbonat minareller farklı maddelerde suda bulunur. Bu gibi maddelerden arındırılmış su saf sudur. Deiyonize (distile) su sudaki artı eksi iyonların anyonik ve katyonik reçinelerden geçirilerek suyun saflıgını sıfıra indirme işlemidir.

Saf su insan sağlığı için son derece önemli olan magnezyum, kalsiyum, sülfat ve klorür gibi minerallerin bulunmadığı sudur. Gündelik yaşamda bizlerin tükettiği sudan oldukça farklıdır. Zaten daha önce de bahsettiğimiz gibi bu su insan sağlığı için uygun değildir.  Saf su üretimi sırasında suyun içinde bulunan bu yararlı mineraller damıtma yöntemi kullanılarak alınmaktadır. Bu suyun en önemli özelliği sertlik derecesinin oldukça düşük olmasıdır. Bu da suyun bazı alanlarda rahat kullanımını sağlamaktadır.

Saf su hangi alanlarda kullanılır bilgi verecek olursak. Şöyle ki;

  • Kimya Sanayi
  • Medikal Sektör
  • Kaplama Sanayi
  • Kataforez Sanayi
  • Döküm Sanayi
  • Otomotiv Sanayi
  • Tekstil Sanayi
  • Boya Sanayi
  • Enerji Sanayi
  • Tel Erezyon

Saf su yukarıda belirttiğimiz sektörlerde ve alanlarda ihtiyaç duyulan önemli bir ürün olmaktadır. Her alanda ve sektörde kullanılacak saf su oranı ve değerleri aynı değildir. Bu yüzden de her sektörde kendi içinde saf su farklı derecelendirmeler ile üretilmektedir.

Saf Su Üretimi Nasıl Yapılır?

Saf su doğada kendiliğinden bulunan bir madde değildir. Bu nedenle bu suyun üretilmesi daha doğrusu oluşturulması için bazı işlemlere ihtiyaç vardır. Bu amaçla ters ozmoz denilen sistemler kullanılmaktadır.

Ters ozmoz sistemleri; Sanayide kullanılan saf suyu üretimini gerçekleştiren cihazdır. Ters ozmoz (revers ozmoz) sudaki iyonların ve benzeri maddelerin membran filtre aracılıgıyla uzaklaştırma işlemi ozmoz cihazları ayrıca saf su cihazı olarakta bilinir. membran teknolojisi suyu ikiye ayırarak yabancı maddelerin uzaklaştırma işlemidir.

Saf Su İçilirmi: İnsanlar ve hayvanlar katiyen saf su tüketmemelilerdir. Saf su 0 mineralli olduğu için tüketildiğinde tüm sindirim sistemini bozmakla beraber aynı zamanda vücudumuzun elektroliz dengesiyle oynamaktadır.

Saf Suyun Özellikleri: Saf suyun bir özelliği de iletken olmamasıdır. Saf su elektrik akımının iletilmesini sağlayan serbest elektronları içermez, elektriği iletmez, yani nötrdür.

Saf Su Doğada Bulunurmu: Saf su doğada hiçbir şekilde bulunmaz. Hakkında hiçbir bilgiye sahip değilseniz, yağmur suyunun saf su olduğunu sanma hatasına düşebilirsiniz. Ancak sanıldığının aksine, yağmur suyu da tam olarak saf su değildir. Doğada bulunan, saf suya en yakın özellik gösteren su olsa da, yağmur suyu içinde çeşitli mineraller barındırır.

Saf Su Nasıl Temin Edilir ?

Saf sularımız 30 litrelik bidon, 60 litreliK bidon ve 1 tonluk özel IBC tank ile teslim edilmekte olup istenirse daha yüksek ebatlardaki saf suları tankerlerimiz ile teslim etmekteyiz.

Saf su maliyetleri ambalajlı ürünlere, tanka, tankerlere ve mesafeye göre değişmekte.

Daha detaylı bilgi için firmamızı ziyaret edebilir, dilerseniz 0537 390 00 09 numaradan bizlere ulaşabilirsiniz

WhatsApp
Yardıma İhtiyacınız Varmı ?
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Call Now Button